Autor:

admin

Utworzono:

23.05.2016

W 18 kolejce udajemy się na wyjazdowe spotkanie do Miechowic. Od pierwszych minut mamy optyczną przewagę na boisku ale nie potrafimy przełożyć to na bramkę. Po pierwszym kwadransie tracimy Erwina z powodu kontuzji kostki. W jego miejsce wchodzi Musialik. W pierwszej połowie sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną sytuację miał Paczyna ale po jego strzale piłka wysoko poleciała nad poprzeczką, natomiast goście próbowali szczęścia z stałych fragmentów gry ale żadna z akcji nie stanowiła większego zagrożenia dla naszej bramki. Do przerwy 0-0. Po przerwie bardziej zmotywowani odrazu ruszamy do ataku. Po jednej z akcji z prawej strony dobre podanie z autu dostaje Sówka i wbiegając w pole karne między dwóch zawodników gości złapany w "kleszcze" zostaje faulowany. Na 11 metrze piłkę ustawia Piontek i pewnym mierzonym strzałem w lewy róg pokonuje bramkarza gości. Chwilę później dobre podanie do lewego skrzydła dostał Paczyna i wbiegając w pole karne małe sanki zrobił obrońca a sędzia dyktuje drugiego w tym meczu karnego. Wykonawcy nie zmieniamy i po raz drugi do piłki podchodzi Piontek. Tym razem bramkarz wyczuł stronę ,ale po mocnym uderzeniu piłka wpada do bramki. W kolejnych minutach stwarzamy sobie kolejne sytuacje ale nie zamieniamy ich na bramki. Podłamani goście stratą dwóch bramek nie potrafią zaatakować czy stworzyć sobie jakąś dogodną sytuacje. Na nasze nieszczęście w niegroźnej sytuacji Krupa traci piłkę w polu karnym i chcąc ją odzyskać zastawiasię ciałem- zawodnik gości przewraca się w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny. Z 11 metrów nasz bramkarz obronił strzał ale niestety po dobitce od słupka piłka wpada do siatki. Strata bramki nie podłamała Nas i dalej szukaliśmy okazji. Po jednej z akcji z lewej strony dobry rajd zrobił Paczynawpadając w pole karne na 16 metr wykłada piłkę do idealnie ustawionego Guncla ten z pierwszej piłki mierzonym strzałem pokonuje bramkarza. Pod koniec meczu całkowicie goście się odkryli a my graliśmy swoje szukając okazji z kontry. W ostatnich minutach dobrego krosa na lewą stronę dostał Paczyna i w samotnym rajdzie z dystansu ustalił wynik spotkania! 1-4! Możemy już sobie pogratulować. Na 4 kolejki przed końcem niezależnie od wyników w kolejnych meczach wywalczyliśmy awans do seria A :) ! Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla całej drużyny!!

Z ostatnich dwóch meczy nie było relacji więc pozwolę sobie na małe podsumowanie.

Do końca sezonu zostały 4 kolejki. Pierwsza trójka w tabeli wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej, na podsumowania będzie jeszcze czas ale składamy również gratulacje naszym rywalom. Do seria A wchodzą Stolarzowice oraz Koty.

W ostatnich 4 meczach każda z drużyn będzie grała do końca aby na koniec sezonu zająć jak najlepsze miejsce.

Plan minimum wykonaliśmy, założony cel - awans zrealizowany ! W imieniu trenera i Nas samych prosimy o jeszcze większą mobilizacje i zebranie się w tych ostatnich meczach.

Ostatnio organizacyjnie nie wyglądało to najlepiej. Z różnych powodów (kontuzje, kartki, imprezy okolicznościowe) sprawiły, że zbieraliśmy się w 12-13 zawodników, a dobrze wiemy ile osób należy do kadry zespołu

W tym tygodniu trening wtorek godzina 18:30 boisko. Ze względu na czwartkowe święto jest to jedyny trening!

W ramach treningu zagramy gierkę wewnętrzną więc powinna być to dodatkowa motywacja dla każdego żeby pojawić się we wtorek.

Następny mecz 28 maja sobota Unia Strzybnica - Naprzód Wieszowa. Ze wstępnych ustaleń po meczu zorganizujemy sobie małe świętowanie z okazji awansu, a później całą drużyną udamy się na miasto żeby zobaczyć finał ligi mistrzów. Resztę szczegółów dogadamy na treningu