Faza zasadnicza.!

Mecz Naprzodu z Zgodą zakończył rundę fazy zasadniczej, tym samym poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia odnośnie układu sił w grupie mistrzowskiej. Więcej na temat dalszej fazy rozgrywek oraz podsumowanie zakończonej fazy zasadniczej dowiesz się czytając ten artykuł.

Po zakończonej już rundziezasadniczej, grupy bytomskiej B-klasy zostają podzielone na grupę mistrzowską (I Liga) oraz na II ligę. Do grupy mistrzowskiej awansują po cztery najlepsze zespoły z dwóch grup B-klasy, i zachowaniem punktów zdobytych z drużynami z swojej grupy, utworzą ligę walczącą o awans do A-klasy. W drugiej fazie każda z drużyn zagra mecz i rewanż z drużynami które awansowały z drugiej grupy B-klasy.
Z grupy I awans wywalczyły drużyny Nitronu Krupski Młyn, Iskry Lasowice, Naprzodu Wieszowa oraz Zgody Repty Śląskie.
Z grupy II awans wywalczyły drużyny Orkanu Dąbrówka Wielka, Tempa Stolarzowice, Silesii II Miechowice oraz Tęczy Zendek.

Do grupy mistrzowskiej Naprzód przystąpi z czterema punktami na koncie za remis oraz zwycięstwo z drużynąIskry Lasowice.
Aktualną tabele oraz terminarz można już śledzić w zakładkach z lewej strony.

Podsumowanie rundy zasadniczej

Rundęzasadniczą Naprzód zakończył na trzecim miejscu w grupie I bytomskiej B-klasy, z 20 punktami na swoim koncie uplasował się za plecami Nitronu Krupski Młyn i Iskry Lasowice.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań rundy zasadniczej:

Oraz tabelegrupy I po rundzie zasadniczej: